Villa Kiralama Sözleşmesi

VİLLA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ ŞARTLARI


Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle 'Bitez Turizm' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.bitezturizm.com web sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine web sayfamız üzerinden rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Bitez Turizm’e, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kaparo ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.


Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza yalnızca web sayfamızda bulunan rezervasyon formu doldurularak ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin Bitez Turizm'e ulaştığını bildiren, üzerinde müşteri numaranız ve rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP ve TL cinsinden belirtildiği e-posta tarafınıza ulaştıktan sonra villa 1 (bir) iş günü süreyle kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı, mail order formu ve banka hesap numaralarımız, villanın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra e-posta yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Bu e-postanın gönderilmesinden itibaren 1 (bir) iş günü içinde kaporanın ödenmemesi durumunda, Bitez Turizm müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Villa rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanın toplam kiralama bedelinin % 25'ını geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktar kapora olarak alınır. Villa rezervasyon süresi villaya giriş gününe 30 günden daha az ise rezervasyon tutarının tamamı ödenmelidir. Kalan miktar villaya giriş gününe 30 gün kala şirket banka hesabımıza yatırılarak ödenmelidir.


Kapora ödemesi yapıldıktan sonra rezervasyona ait konfirmasyon e-posta yoluyla müşteriye gönderilir.


Rezervasyon tarihinden 30 gün önce kalan ödemenin yapılmaması durumunda Bitez Turizm, rezervasyonu iptal etme, ödenen kaporayı iade etmeme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Villaya ait belirtilen hasar depozitosunun tamamı alınmadan villalarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarın villaya giriş günü hazır edilmesi önemle hatırlatılır.


Fiyatlar

Web sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri haftalık (7 gece) olup kapora ödemesinin TL olarak yapılmakta olup kalan tutar villaya giriş tarihine 30 gün kala müşteriden tahsil edilecektir.

Villaya Giriş / Çıkış

Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati 16:00, rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati en geç 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Bitez Turizm’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılamadan müşterinin villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecek ve gönderim masrafları bu miktarın içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

Villa Kapasitesi

Villalarımıza web sayfalarımızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse,Bitez Turizm'e yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre Bitez Turizm uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Bitez Turizm müşteriden ilave ücret talep edebilecektir.

Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Bitez Turizm misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.


Villa Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ücrete tabidir.

Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir.

Aksi, web sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa detay sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.


Rezervasyon İptal Şartları

Müşteri tarafından rezervasyon iptalleri yalnızca yazılı olarak, elektronik posta ve/veya faks yolu ile yapılabilir. İptal talebi Bitez Turizm'e ulaştığı tarihten itibaren geçerlidir.

Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir;

Bodrum Bölgesi için;

- Rezervasyon tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, ödenen kapora iade edilmez. Kalan tutar müşteriden talep edilmez.

- Rezervasyon tarihine 30 günden daha kısa süre kala yapılan iptallerde müşteri, rezervasyona ait kalan ödemeyi de yapmak zorundadır.

Akdeniz Bölgesi için;

- Rezervasyon tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, ödenen kapora iade edilmez. Kalan tutar müşteriden talep edilmez.

- Rezervasyon tarihine 30 gün kala, kalan ödeme tarihi geldiği halde ödeme yapılmaması durumunda rezervasyon otomatikman iptal olur, ödenen kapora iade edilmez. Rezervasyona ait kalan tutar müşteriden talep edilmez.Herhangi bir nedenle, villa rezervasyonunun Bitez Turizm tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Yapılacak havale vs. gibi masraflar bu paradan ödenecektir.

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde Bitez Turizm söz konusu rezervasyonu iptal etme ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı web sitemizdeki villa sayfasının ek bilgilerinde yazılı olarak yer almaktadır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde; sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik yok ise nakit olarak veya villa çıkışından sonra yapılan depozito iadelerinde müşteriden alınacak bir hesap numarasına veya western union bilgilerine gönderilip gönderim ücreti depozitonun içerisinden kesilecektir. Müşteri giriş yaptıktan sonra villa demir başlarında hasar görmesi ve bu durumu yetkililere bildirmemesi durumunda hasarlı olan demirbaşın hasar bedeli müşterinin vermiş olduğu hasar depozitosunan kesilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına veya western union bilgilerine gönderilip gönderim ücreti depozitonun içerisinden kesilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Sorumluluklarımız

Bitez Turizm villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Bitez Turizm'e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir.Bitez Turizm bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Bitez Turizm zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Bitez Turizm villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Bitez Turizm sorumlu tutulamaz.

Müşteri villadan ayrıldıktan sonra villada kaldığı süre içerisinde Bitez Turizm'e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

Müşterilerin Sorumlulukları

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Bitez Turizm bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada periyodik olarak yapılan haftalık ilaçlamaların dışında villada arı, kertenkele, solucan, sivri sinek, fare, yılan, kırkayak, karınca, akrep, çiyan v.b haşerelerin villa içerisinde görünmesi durumunda haber verilerek gerekenin yapılmasını olmadı tekrar ilaçlama yapılarak sorunun giderilmesini sağlanması dışında müşterinin korkarak villayı kendi isteği üzerine terk etmesi durumunda Bitez Turizm’den her herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda müşteriler Bitez Turizm’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bunun yanı sıra 1774 kimlik bildirim kanunu çerçevesinde villayı kiralayan kişilerin dışında Polis ve Jandarma kolluk kuvvetleri tarafından yapıla bilecek kontrollerde kiralayan kişilerin dışında villada başka kişilerin tespit edilmesi durumunda tüm sorumluluk kiralayana ait olup bunun neticesinde yazılacak olan 5.191.00 TL'lik idari para cezai tutarını ödemekle yükümlüdür. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Bitez Turizm'e bir şikayet ulaşması durumunda Bitez Turizm müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.


Müşterinin, rezervasyon yapıldığı tarihte, forma girdiği iletişim bilgilerinde bir değişiklik olması halinde, Bitez Turizm'e bildirmesi gereklidir. Aksi durumda yaşanacak aksaklıklardan Bitez Turizm sorumlu değildir.


Yurtdışından gelen müşterilerimizin, iletişim için Türkiye'de geçerli olan bir telefon numarası vermesi gereklidir.

Mücbir Sebepler

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Bitez Turizm hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, ayrıca villa etrafında başlayan inşaat yada müşteriyi rahatsız edebilecek, Bitez Turizm'in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

Şikayetler

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Bitez Turizm’e bildireceklerdir. Şikayet konusu durum Bitez Turizm görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Bitez Turizm kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Bodrum İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.